poniedziałek, 22 października 2012

Sound and Vision 22.10.12 ("Mythomania")

Derek Kirk Kim jest koreańsko-amerykańskim scenarzystą i rysownikiem alternatywnych komiksów, który w Stanach ma już całkiem przyzwoite osiągnięcia na swoim kącie. W 2002 dostał grant fundacji Xeric (Xeric Award), przyznawany obiecującym twórcom komiksów, którzy chcą samodzielnie wydawać swoje prace. W 2003 otrzymał Ignatz Award w kategorii Promising New Talent za Same Difference and Other Stories, a w 2004 roku Eisenera w kategorii Talent Deserving of Wider Recognition i Harveya w kategorii Best New Talent (również za Same Difference). Poza tym w 2007 napisał graficzną nowele Good As Lily, rysunki Jesse Hamm, a w 2009 z kolei on był odpowiedzialny za rysunki do The Eternal Smile: Three Stories (napisaną przez Gene'a Yanga), za którą dostał kolejnego Eisenera, tym razem w kategori Best Short Story.

No, ale wiecie, za to wszystko trzeba płacić, a ja chciałem tutaj mówić o rzeczach dostępnych za darmo.

A więc Derek Kirk Kim pisze też scenariusz do TUNE (Les McClaine na rysunkach) webowego komiksu, którego możecie sobie poczytać za darmo, a także jest scenarzystą i reżyserem komediowego web-serialu Mythomania (klikajcie na link, aby znaleźć informacje o obsadzie i całą resztę), również do obejrzenia za darmo na tubie.

Mythomania jest spin-ofem TUNE i opowiada o perypetiach grupki początkujących komiksiarzy. Poniżej możecie sobie obczaić dwie zajawki.Jak widać mamy tutaj całkiem zabawny serial internetowy. Gościnnie występuje w nim kilka znanych osobistości amerykańskiej sceny komiksowej, a tak konkretnie to Scott McCloud i Jason Shiga. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to klikajcie TUTAJ, aby obejrzeć cały sezon 1.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Komentuję pod najnowszym, bo nie wiem, czy czytasz komentarze pod starszymi wpisami. Absolutnie uwielbiam, że na twoim blogu został wspomniany Craig Ferguson (oglądam jego program codziennie) i Firefly (najlepszy serial na świecie ever!)! W Polsce tak mało osób to kojarzy! Keep flying!

Daniel Muszyński pisze...

Ja bardzo lubię Fergusona za rolę Nigela Wicka w serialu The Drew Carey Show. A co do Firefly, to serial kojarzę, ale jesteś pewna/pewien, że czytałaś/czytałeś coś u mnie, bo jeśli coś wspominałem, to chyba zrobiłem to nieświadomie :)

Jeśli chodzi o Jossa Whedona, to wypociłem recenzje Cabin In The Woods... i chyba tylko tyle. No ale nic, dzięki za pochwały :)

Pozdrawiam.