niedziela, 10 marca 2013

Sound and Vision 10.03.13 (Mœbius Redux)

Mija rok od śmierci Jeana Henri Gastona Girauda, aka Mœbiusa. Człowiek to dobrze znany wszystkim miłośnikom komiksu i SF na świecie i powszechnie uważany za najlepszego artystę komiksowego EVER! Ok, tutaj pewnie można by się spierać, ale z tych sporów najprawdopodobniej wyjdzie, że jednak tym najlepszym EVER artystą komiksowym był. A więc, zamieszczam na blogu dokument przybliżający postać tego tytana wyrosłego z małego, pogardzanego, kazirodczego medium.

Mœbius Redux: Una Via en Images/ Ein Leben in Bildern / Mœbius Redux: A Life in Pictures (2007) reż. Hasko Baumann

Część 1


Część 2


Tutaj macie niemiecko-angielsko-fińską koprodukcje finansowaną przez telewizje: Arte, BBC, ZDF, YLE. Innymi słowy, wersja dla snobów znających francuski. Yes, you know who you are, we all hate you.

Mœbius Redux: A Life in Pictures / In Search of Mœbius (2007) reż. Hasko Baumann

Część 1Część 2Część 3A to krótsza wersja dla BBC... Z napisami, dla ciężko pracujących ludzi nie znających francuskiego albo tych, którzy mieli na studiach zajęcia z francuskiego, ale nie chciało im się słuchać co mówi prowadząca, bo to były ostatni zajęcia w piątek i byli zmęczeni, i myślami gdzie indziej, a tak w ogóle, francuski to głupi język i nie chcieli się go uczyć. Tak jest! To jest wersja dla nich, dla tych cichych bohaterów, prawdziwą sól tej ziemi.

Brak komentarzy: